Zajímavosti

Jak správně používat naše kuchyňské mixéry na smoothie

Jak správně používat naše kuchyňské mixéry na smoothie

Celý svět se miluje s smoothie. Milujete všechny možnosti ovocných nápojů, které vás mohou zásobovat živinami a energií už do 15 minut? Pokud ano, pak je váš kuchyňský mixér na smoothie to, co potřebujete! Čím dříve začnete používat naše mixéry, tím dříve budete moci objevovat nové světy možností ošetřujících smoothie, pokud jde o rychlost, výkon a naplňování životního stylu. Poznejte, jak správně používat naše kuchyňské mixéry na smoothie, a přidejte se k davu milovníků smoothie!

1. Prožívejte smoothie každý den – Jak snadno používat Vaši kuchyňskou mixéru

Rozvíjejte svůj denní režim s smoothie

 • Používáním kuchyňského mixéru můžete rychle a pohodlně vytvářet chutné smoothie.
 • Toto pohodlný nástroj lze rychle nastavit a můžete míchat, šlehat, míchat a mixovat ingredience různým způsobem, aniž byste se museli trápit přípravou.
 • Smoothie má spoustu výhod pro zdraví, od jeho dávky vitamínů, minerálů a antioxidantů až po jemné trávení.

Vytvářejte savou míchanou výživu

 • Nezapomeňte, že smoothie můžete kombinovat s jinými přílohami k obohacení nutričních hodnot.
 • Můžete začít tím, že přidáte jablka, banány, avokádo nebo pomerančovou šťávu, jahody, maliny a mnoho dalšího, abyste vytvořili smoothie s vysokým obsahem kalorií.
 • Dále můžete přidat oříšky, sójové mléko, kokosové mléko nebo zdravou zeleninu jako špenát pro zdraví a extra zářivost!

2. Vybírejte jen to nejlepší nečerstvé ovoce a zeleninu pro dokonalou chuť

Jak identifikovat ty nejlepší ovoce a zeleninu?

1. Pozorujte barvu: Kvalita čerstvého ovoce a zeleniny je popsána barvou. Pokud je zelenina tmavě zelená, řepa má červenou barvu a jablko je sytě červené, pravděpodobně je dobré kvality.

2. Vůně: Ovoce a zelenina by měla vonět až když ji třepíte nebo ji lehce nadzvednete. Pokud tu vůni necítíte, může to být znamení přílišného zralého nebo nadměrného skladování.

3. Textura: Čerstvité červené rajčata by byta pevná na dotek, nedrží se plátkového salátu. Také mrkev by měla cítit vibrační, nikoliv šláplá jako gumová.

4. Slepý test degustace: Dekorujte jídelní stůl, představte si, že ovoce a zelenina byli právě shromážděny a požívejte je pouze z důvodu jejich přírodního dobroty. Čerstvé ovoce a zelenina mají být sladší, aroma, poté, co se namazaly, aby se cítilo, že je nikdo neztratí.

3. Čerstvé jogurty poskytnou zdravé výživné smoothie bez cukru

Upotřebte osvěžující štěstí čerstvých jogurtů pro zdravá smoothie bez cukru

 • Nové jogurty jsou klíčem k lahodnému a zdravému smoothie.
 • Přidejte si čerstvou ovoce, zeleninu nebo semena a oříšky pro skvělou chuť.
 • Šetřete čas tím, že provedete svou smoothie nádobu dopředu, a pak ji můžete dokončit v průběhu dne.

Zkuste tento recept pro smoothie pro perfektní kombinaci jogurtu a ovoce, která se cítí jako sladkost. Přidejte si trochu banánu a ananasu pro sladkou chuť, abyste zvýšili vlákninu, a podporujte imunitní systém přidáním nějakého zdravého ovoce jako je jahoda nebo malina. Ranní smoothie se osvěží a energizuje vaše tělo a samozřejmě vaší mysl bude velmi příjemná!

Pojďme nezapomínat na živiny, které jsou nezbytné pro zdravé tělo. Díky jogurtu získáte bílkovinu, která vám dodá potřebnou sílu a pomůže vám předejít spoustě stresu. Tato bílkovina je mnoha důvodů nutná pro bujení dobrého zdraví, takže vkládejte do svého jídla alespoň nějakou porci jogurtu. Pokud se snažíte snížit přísun cukru, jogurt je skvělý způsob, jak dosáhnout skvělých výsledků bez přídavku cukru.

4. Chraňte své smoothie před tuku a kaloriemi – Přidávejte lněné semínko

 • Přidejte lněné semínko pro více výhod – lněné semínko je skvělým zdrojem vláknitých potravin, díky nimž je vaše strava lépe stravitelná a udržíte dlouhodobou sytost. Chceš-li snížit hlad a přebytečné tuky a kalorie ve svém smoothie, vsaďte na lněné semínko. Je plné omega-3 mastných kyselin a vlákniny – zajistí, že budete sytí po celý den.
 • Lněné semínko vám také pomůže získat nutriční hodnoty – je plné bílkovin a necukerných sacharidů, díky nimž udržíte energetickou úroveň po celý den a zároveň teplo a optimální svalovou práci. Lněné semínko má také vysoký obsah železa, draslíku, vápníku a vitamínu E, které jsou bohaté na energii a dodají životnost vašemu smoothie.

5. Při přípravě smoothie používejte různé druhy ovocných kombinací

1. Vytvářejte zajímavé smoothie kombinace

 • Zkusit můžete například kombinovat banány se špenátem, jahody s borůvkami nebo rybíz s jablkem.
 • Přidat můžete i byliny či superpotraviny, jako je maca prášek, chia semínka nebo kokosový olej.
 • Nesníží to jen váš denní příjem ovoce, ale dodá vám také různé vitamíny a minerální látky.

2. Používejte vždy čerstvé potraviny

 • Vždy by měl být váš smoothie z hořkých, nakyslých a sladkých plodů.
 • Vždy používejte plody přímo od zahrádkářů, farmářů a trhů, protože čerstvost jim dá nejlepší chuť!
 • Vyhněte se kupovaným ovocným přípravkům, protože často obsahují přidaný cukr a konzervanty.

6. Proč přidávat vlákninu do smoothie?

Be sure to use the terminology related to the topic.

1. Proč je vláknina důležitá?
Vláknina je pro naše tělo nepostradatelná – chrání náš trávicí systém, zabraňuje zácpě a udržuje rovnováhu hormonů, které jsou odpovědné za správnou pohodu organismu. Nejen to: vláknina se podílí i na zvýšení vitality, bdící stavu a dalších funkcí, které vám umožňují prožívat skvělý každodenní život. Denní doporučené množství je 25-38 gramů.

2. Čím obohatit smoothie?
Smoothie je výborným způsobem, jak doplnit denní dávku vlákniny. Můžete přidat jablka, mrkvu, banány či jiné ovoce, ořechy nebo semínka. Ale obyčejným ingredientem je i brusinková moučka nebo svez choulostivých obilnin. K obohacení můžete použít i kokosová moučka, skořic nebo další oblíbené přísady. Vždy je důležité, abyste množství vlákniny přizpůsobili vám osobně.

7. Nezapomeňte na nutriční doplnění smoothie – Znáte skvělé varianty?

Více než smoothie – Zažijte nápoj s vyšší kvalitou živin

Místo toho, aby jen zahrnovaly ovoce nebo zeleninu, zařaďte do svých smoothie ty správné nutriční doplnění. Kromě plného spektra vitamínů a minerálů získáte také nutriční komplexní profil, který obohatí váš smoothie s nízkým obsahem kalorií, bohatým na živiny a skvělým chutným potěšením. Ty správné doplňky mohou mít skvělé účinky na vaše tělesné zdraví! Pro představu o možnostech nutričního doplnění, zvažte následující.

 • Semínka čekanky – Plná bílkovin, vlákniny a omega-3 nenasycených mastných kyselin.
 • Proteinový prášek – Ideální pro zvýšení obsahu bílkovin ve smoothie.
 • Chia semínka – Celozrnné semínka plná vitamínů a minerálů, včetně antioxidantů.
 • Špenát Listy špenátu jsou skvělým zdrojem vitaminu K a železa, ale mohou být trochu zvadlé.
 • Čerstvá kustovnice – Plné zdraví prospěšných vláknin a vitamínů.

Existuje celá řada možností, jak obohatit smoothie o živiny. S chutnými nutričními doplněními, která jen zvýrazní lahodný nápoj, se nenadále dostanete na úplně novou úroveň smoothie a užíváte si každou lžičku!

8. Dosáhněte osvěžujícího smoothie bez chemických dochucovadel

Udělej si smoothie, které si skutečně zasloužíš

Pokud toužíte po osvěžujícím smoothie, které se skládá pouze ze zdravých surovin, zapomeňte na recepty z nezdravých ingrediencí jako koncentrované šťávy nebo chemické dochucovadla. Udělejte si svoje vlastní smoothie přímo doma!

 • Začněte s ovocem nebo zeleninou, jako je jahoda, borůvka, banán, meloun, mangold, špenát nebo celer.
 • Do smoothie přidejte několik lžic ořechů, semen nebo sušeného ovoce.
 • Přidejte také jogurt, kefír nebo zakysanou smetanu – nebo vyzkoušejte tofu pro vegany.
 • Kromě prozdravotního efektu také vylepšete chuť díky práškovým či syrovým práškovým produktům, jako je kokos nebo lněné semínko.

Přidejte si omezovač

Po prozkoumání všeho výše zmíněného vaše smoothie chutná úžasně, ale nezapomeňte na omezovač. Stačí maximálně 1/8 soli a 1-2 lžíce cukru. Vezměte si také v úvahu zdraví a vaše osobní preference – k upravení chuti smoothie můžete použít přírodní dochucovadlo, jako je med nebo čerstvě vymačkaný citron.

9. Jak na správnou konzistenci smoothie pomocí kuchyňského mixéru

Smoothie bez vyprážaných bodov by mohlo byť viac krémové ako tekuté, ale nemalo by byť príliš husté. Aby ste dosiahli ideálnu konzistenciu, musíte mať kuchynský mixér s výkonnými nožami.

Pri miešaní smoothie je dôležité, aby všetky ingrediencie v stane boli správne rozomleté. Všetky plody a zelenina, ktoré sa miešajú, musia byť nasekané na malé kúsky. Ak potrebujete miešať studené ingrediencie, ako je napríklad mrazené ovocie alebo zelenina, pridajte ich do mixéra najprv. Potom pridajte mlieko alebo základ pre smoothie a pokračujte v miešaní.

Vďaka kuchynskému mixéru a nožom môžete ľahko získať ten správny krémový, no zároveň dostatočne hustý podiel pre váš smoothie. Dokonca môžete vytvoriť hladký alebo kokteilový nápoj pomocou miešacieho programu.

 • Zeleninu a ovocie nakrájajte na malé kúsky
 • Pridajte studené ingrediencie najprv

Vďaka samostatnému rýchlostnému časovaniu, môžete regulovať rýchlosť mixéra podľa potreby. A na poslednom miešaní zvyčajne stačí nastaviť nižšiu rýchlosť pre dokončenie.

10. S našimi tipy se z Vaší kuchyňské mixér prezentuje jako profesionální mixér smoothie

Přípravy smoothie nebudou už nikdy stejné

Pokud používáte svůj kuchyňský mixér k přípravě smoothie, už nikdy nebudou vaše pokusy o dobrou konzistenci a chutné chutě stejné. Najednou se dostanete z nadprůměrných výsledků k robustní, bublavé a profesionální úrovni.

 • Tento špičkový mixér s mocným motorem dokáže mixovat každou ingredienci do smoothie dokonale.
 • Díky jeho vysokému výkonu máte možnost připravit smoothie s požadovanou koncentrací, bez jakýchkoli částic.
 • Režim rozdrtí přísady ve zlomku sekundy, takže je více všeho, co máte rádi, do smoothie.
 • Vysokorychlostní režim vám umožní rychle zmrazit jakoukoli ingredienci, což udělá vaše smoothie ještě silnější.
 • Nepotřebujete další SIRI zařízení. Stačí vám jednoduchý dotykový displej na získání lepšího ovládání všech funkcí.

Mixér míchá a mixuje každou ingredienci ve střízlivém tempu a samozřejmě ve vysoce kvalitním výsledku. S našimi tipy se z vaší kuchyňské mixér představí jako profesionální mixér smoothie a pomůže vám vytvořit perfektní smoothie.

Snažte se kousnout do života a užít si chutné smoothie z našich kuchyňských mixérů! Nebojte se experimentovat a vytvářet nové smoothie kombinace, abyste si mohli skutečně vychutnat to, co dostáváte – energii, dobrodružství, zdraví – naplníte si dny požitkem a nutričními hodnotami!

0