Zajímavosti

Jak používat naše speciální kuchyňské potřeby pro vaření na sklokeramické desce

pexels-rene-asmussen-1358900

Vítejte v dobrodružství vaření na sklokeramické desce! Pokud toužíte po pravém kulinářském zážitku, nebo se jen chcete naučit trochu více základů vařit na sklokeramické desce , máme tu pro Vás pár lahodných tipů a speciální kuchyňské potřeby, se kterými se můžete pojíst a užít si požitků z vaření svých oblíbených pokrmů!

1. Proč vařit na sklokeramické desce?

1. Sklokeramická deska – praktičtnější a bezpečnější rozhodnutí

Může se zdát, že zařazení sklokeramické desky do vaší kuchyně je zbytečným luxusem. Ale věřte tomu, že je tomu tak úplně naopak – přechod na sklokeramickou desku vám prodlouží každodenní rutinu, protože je více flexibilní, hospodárnější a bezpečnější.

 • Za prvé, získáte vyšší flexibilitu, protože sklokeramické desky ohřívají rychleji, než obyčejná kamenina nebo hořák. Znamená to, že můžete vařit okamžitě a intuitivně. Můžete také přesměrovat ohřev na jinou konkrétní část desky a nastolit její stupeň.
 • Za druhé, je mnohem účinnější a hospodárnější než jeho trubicový protějšek. Sklokeramické desky jsou tiché, bezemisní a méně náročné na energii. Ve srovnání s trubicovými deskami, snižují spotřebu energie o 40 procent. Šetří tak produkovanou energii, ale také čas.
 • A za třetí, sklokeramická deska je mnohem bezpečnější než trubicové desky. Když objednáte sklokeramickou desku, bude vám trubicová deska zvaná „stočená“, takže bude mít zabudovaný bezpečnostní systém. Packy, ve kterých se nachází desková upínka, jsou hermeticky uzavřeny a plastický svodní kryt se zušlechtěnou konturou. Je bezpečné, úsporné a spolehlivé.

Vařit na sklokeramické desce je tedy účinnější, hospodárnější a bezpečnější. Zvažte proto toto skvělé moderní řešení pro svou kuchyni!

2. Tipy a triky pro úspěšné vaření s naší kuchyňskou keramikou

Využijte mikrovlnnou troubu

Většina kuchyňské keramiky je vyrobena tak, aby byla schopna odolat vysokým teplotám a tlaku v mikrovlnné troubě. Pokud se potřebujete rychle najíst nebo udělat nějaké rychlá jídla, mikrovlnná trouba vám ušetří čas a peníze! V našem obchodě najdete speciální keramické nádoby vhodné pro použití v mikrovlnné troubě, které jsou snadno čisticí.

Pořiďte si termostatický ovladač

Termostatické ovládání je ideální pro kontrolování a udržování správných teplot. Stačí nastavit požadovanou teplotu a ovladač to dodrží, což je skvělé pro konstantní výsledky kuchaření. Pokud máte doma keramickou kuchyňskou keramiku, stejně jako klasickou nerezovou nebo litinovou keramiku, odporučíme vám nákup termostatického ovladače, který vám pomůže dosahovat dokonalých výsledků – ať už pečete, smažíte, vyváříte nebo připravujete jakékoliv jídlo.

3. Jak co nejlépe využívat speciální kuchyňské potřeby pro sklokeramickou desku?

1. Uspořádejte si kuchyňské potřeby. Je jasné, že můžete sdílet danou sklokeramickou desku s více lidmi, ale nezapomínejte uspořádat kuchyňské potřeby pro každého, aby každý měl přesně to, co potřebuje. Proto si poskládejte příslušenství do uzamykatelných zásuvek – potřeby na vaření, mýdlo a oleje, sklenice a talíře, nože, pečící nádobí, všechny příslušné kuchyňské produkty, aby bylo všechno snadno dostupné.

2. Jak co nejlépe využít kuchyňské náčiní. Před pár lety jsme se mohli obejít bez těchto nádherných kuchyňských náčiní. Ale teď máme k dispozici širokou škálu nástrojů, které nám pomáhají připravovat chutná jídla. K dispozici je mletí kávy, míchání koktejlů, krájení výsledného produktu a dokonce bropsovací nože. Navíc můžete použít sklokeramickou desku k přípravě dezertů. Použití speciálního náčiní na sklokeramickou desku je tedy zcela na Vás. Bereme na vědomí, že můžete používat kohokoli, komukoli požádáte.

4. Způsoby použití našich keramických nádob pro vaření

Vaření s keramickými nádobami je skvělý způsob, jak zažít vynikající chuť pokrmů. Tyto přírodní nádoby jsou vysoce odolné, aby vydržely v intenzivních ohřívačích, aniž by vůbec kazily jejich vysoce kvalitní vlastnosti. Jsou lehké na manipulaci a nedokážou se z obývacího pokoje na chodbě. Můžete snadno přenášet přípravky a ingredience přímo do vaší keramické nádoby pro vaření.

Užijte si mnohem lepší kvalitu vaření s keramickou nádobou: V naší široké nabídce keramických nádob se každý najde. Pro kutily začínající se vařením přes zkušené kuchaře až po profesionální kuchaře, náš sortiment je dostatečný pro všechny. Díky jedinečnému designu se tyto nádoby perfektně hodí na vaření na grilu, grilování, dusení, smažení a pečení. Díky svým bezpečnostním vlastnostem lze tyto keramické nádoby používat i na vaření v mikrovlnné troubě.

5. Základní techniky pro vaření s naší speciální keramiku

Keramická kuchařka

Naše speciální keramika poskytuje všechny výhody klasické keramiky – je odolná proti vysokým teplotám a dlouho drží teplo. To znamená, že vaření trvá méně času a že vůbec netopíte vaši kuchyni. Díky tomu si můžete užívat chutných pokrmů bez zbytečného zatížení vaší spotřebičů a spotřebičů.

Keramické hrnce jsou vynikající pro vaření ve velkém množství. Nejčastěji je používáme k přípravě polévek a smažených pokrmů. Zde je několik základních technik, které vám pomohou připravovat chutná jídla s naší speciální keramikou:

 • pro smažení je lepší použít olej na vaření
 • použijte teplé deci a pomalu se zahřívající olej
 • vařte pokrm na středním nebo nízkém ohni, aby se dosáhlo rovnoměrného opečení
 • Nezapomeňte přikládat velkou porci zeleniny
 • udskočte množství koření, které používáte, abyste získali přirozenou chuť
 • vždy míchejte směs keramického hrnce, stejně jako u jiných, aby se zamezilo připálení

Keramické nádobí je skvělým nástrojem pro velmi rozmanité pokrmy. Takže se nemusíte omezovat na několik „vlastních“ receptů. Místo toho se můžete naučit nové vaření metody a soubory. Experimentujte s novými surovinami a ingrediencemi a vytvářejte chutná a zdravá jídla.

6. Jak udržet a čistit sklokeramickou desku po každém použití?

1. Vysajte desku
Aby se zabránilo zarytým nečistotám, vysajte sklokeramickou desku po každém použití. V případě, že je deska ještě teplá, nechte ji nejdříve vychladnout.

2. Vyčistěte desku
Nyní přichází na řadu čištění sklokeramické desky. Doporučujeme používat speciální mycí houbičku, která je navržena přímo pro sklokeramické desky. Dále doporučujeme používat pH neutrální čistící prostředek, pokud není k dispozici mycí houbička.

 • Použijte měkký hadřík nebo mycí houbičku a pH neutrální čisticí prostředek.
 • Vymáčkněte, pokud je to možné, všechen přebytečný prostředek.
 • Utřete desku jemným hadříkem, dokud není úplně čistá.
 • Považujte za hotovou a po odstranění všech nečistot nechte vyschnout.

7. Jak slouží naše kuchyňské potřeby k zachování kvality a chuti jídla?

Kuchyňské potřeby pro lepší kvalitu a chuť jídla

Naše kuchyňské potřeby pomáhají uchovat kvalitu a chuť jídla. Umožňují nám dosáhnout lepších výsledků při přípravě různých jídel.

 • Dobré nože umožňují přeměňovat ingredience na lepší velikosti a tvar, aby se nám dobře vařilo a smíchalo.
 • Kuchyňský robot pomůže s úkony jako drcení, strouhání, míchání a nasekání ingrediencí. Je to ideální pomocník pro složité přípravy.
 • Kvalitní hrnce a pánve jsou nezbytné pro udržení chuti jídla. Používání hliníkových hrnců a pánví důkladně vyhrávat a bránit protihrudkování.
 • Příslušenství, jako jsou teploměry, fritézy nebo páry, nám pomáhají dosáhnout jemnosti a křupavosti jídla.

Různé kuchyňské potřeby pomáhají udržovat kvalitu a chuť jídla, díky čemuž můžeme vytvořit skvělé jídlo. Použijte ty nejlepší kuchyňské náčiní, abyste dosáhli nejlepších výsledků.

8. Bezpečnostní opatření během vaření s naší keramikou

Tipy pro bezpečné vaření s naší keramikou

 • Vždy používejte rukavice nebo utěrku, abyste se ochránili před horkou keramikou.
 • Vždy si přesvědčte, zda je keramika dostatečně chladná na dotek, než do ní vlijete tekutinu.
 • Svařovací přípravky, jako je pálená sůl, by měly být používány opatrně, protože mohou poškodit hrubou povrchovou úpravu keramiky.
 • Vždy používejte správnou ochrannou vrstvu topného oleje, abyste se ochránili před vonícími páry.
 • Vždy používejte dostatečnou ochrannou vrstvu nebo koleno, abyste se udrželi v bezpečné vzdálenosti od přímého ohně.

Postupovat s opatrností

 • Nikdy nestříkejte kapalinu na příliš horkou keramiku ani neumývejte studenou keramiku příliš horkou vodou.
 • Nádoba na vaření s naší keramikou by měla být dostatečně velká, aby pojmula nejméně jednu polévku nebo jídlo.
 • Keramika nebo táce mohou po opaření být zranitelnější, proto je vždy potřeba je manipulovat s opatrností a napětím.
 • Nikdy nepoužívejte nádobí na vaření s naší keramikou ve stravě s jídlem nebo systémy pro výrobu jídelního lístku, jako je mikrovlnná trouba, lednice, parní kotel, napáječe elektrických párů nebo konvektomat.

9. Fígle, díky kterým bude vaše vaření na sklokeramické desce ještě efektivnější

Vaření na sklokeramické desce je oblíbenou metodou přípravy kvalitních pokrmů a bohatých jídel z celého světa. Vaření na sklokeramické desce se může stát jedním z vašich nejoblíbenějších způsobů vaření. Pokud ale chcete z dosavadního vaření vytěžit maximum, pak sem tam potřebujete trochu triků a fíglů.

Vyhněte se problémům a do kuchyně přineste profesionální úroveň vaření s následujícími 9 fíglemi:

 • Vyberte správnou teplotu: Pokud jde o vaření na sklokeramické desce, je důležité zvolit tu správnou teplotu, aby nedocházelo k přílišnému spalování nebo tolik chybějícímu tepelnému účinku.
 • Nechte v nádobí pánev odejít z pohonu: Z tepelného účinku se můžete dozvědět mnoho informací o výrobku. Proto vždy nechejte nádobí odstoupit, abyste získali plné mušelské aroma.
 • Vybírejte potraviny podle úrovně tepelných účinků: Určité potraviny absorbují tepelný účinek lépe než jiné. Proto se zaměřte na potraviny, které vyžadují vyšší teplotu – jako brokolice, mořské plody a maso.
 • Vyberte kvalitní nádobí: Kvalitní nádobí se stává vaším nejlepším přítelem při vaření. Vyberte si kvalitní nádobí, abyste ušetřili čas a energii a odstranili nepříjemný pach.
 • Používejte odlišné techniky vaření: Sklokeramická deska vám poskytuje možnost dávat pokrmům přesný vzhled a chuť. Zkuste vyzkoušet různé metody, jako je grilování, barvení, pečení, dunění a mnoho dalšího.
 • Kombinujte různé složky: Soutěžte se sebou a kombinujte různé přísady a ingredience. Pokud chcete dosáhnout jedinečné chuti, můžete přidat některou z koření nebo zeleniny.
 • Používejte speciální utěrky: Speciální utěrky se snadno vžívají a vaření bude mnohem snazší a rychlejší. Používání speciálních utěrek zvyšuje účinnost vaření a udržuje v masu šťávu.
 • Nezapomeňte na bezpečnost: Používejte zdraví prospěšné ingredience a zamezte tomu, aby se pokrm lépe nespálil – pohybujte ho trochu. Také pečlivě udržujte čistotu deskové horkovzdušné trouby a nepřímo se vyhněte potencionálním nebezpečím.
 • Užijte si to: Vaření na sklokeramické desce nemusí být drsný proces. Skloubit síly s přírodou, najít si čas na experimentování a užívat si nádherné aroma a chutě z intenzivního vaření může být stejně lákavé jako výsledek.

10. Žehlete se sklokeramickou deskou a ještě dobrodružněji vařete

Užívejte si sklokeramickou desku jako profesionální kuchař!

 • Vyzkoušejte pro sebe, jaké to je vařit s profesionálním kuchařovým nářadím.
 • Sklokeramická deska je nejen bezpečná, ale navíc i praktická.
 • Vyšší teploty usnadní přípravu jídla až do důmyslných podob.
 • Neztrácejte spoustu času na postupné ohřívání hrnců v troubě či na plynovém sporáku.
 • Zkuste zdokonalit své umění vařit a získejte profesionální dovednosti.

Vaření pomocí sklokeramické desky je šetrné k předmětům, které s ní používáte. Pokud s ní bezpečně zacházíte, můžete překonávat staré zvyky vaření a poznávat nové techniky. Během můžete připravovat jídla díky velmi rychlému ohřevu a regulaci teploty. Vaření nebude nikdy nudnější a dovednosti, které osvojíte, vám umožní vytvářet chutná a originální jídla. Sklokeramická deska vám ukáže, jakou radost a zábavu může vaření přinášet.

S využitím našich speciálních kuchyňských prostředků pro vaření na sklokeramické desce jsou vaše možnosti téměř neomezené – ať už chcete připravit bohatý rodinný oběd nebo malou, chutnou pochoutku pro sebe. Díky vskutku věrohodnému pohledu na sklokeramickou desku jsme na dobré cestě k dosažení dokonalosti ve vaření.

0